معرفی سفیر
اخبار > دیدار سفیر کشورمان با وزیر امور خارجه سلطنت عمان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر کشورمان با وزیر امور خارجه سلطنت عمان

دیدار سفیر کشورمان با وزیر امور خارجه سلطنت عمان

باسمه تعالی

دیدار سفیر کشورمان با وزیر امور خارجه سلطنت عمان  

 

 روز گذشته (شنبه ۴ فروردین ماه ۱۳۹۷  )‌ حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایراندر عمان با جناب آقای یوسف بن علوی وزیر امور خارجه سلطنت عمان دیدار و گفتگو نمودند .

در این دیدار وزیر امور خارجه سلطنت عمان از استقبال گرم مقامات کشورمان و بویژه جناب آقای دکتر روحانی رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران از ایشان در جریان سفر اخیر به ایران ، تشکر و قدردانی نمودند و اظهار داشتند مذاکرات و توافقات بعمل آمده در جریان این سفر  را پیگیری خواهند نمود .

جناب آقای نوری شاهرودی نیز با اشاره به سفر اخیر وزیر امور خارجه عمان به جمهوری اسلامی ایران ، آن را سفری کاری و در زمانی مناسب ارزیابی نمودند و اظهار داشتند : خوشبختانه روابط سیاسی ایران با عمان در اوج قرار دارد و دو کشور در تمامی زمینه ها اعم از تعاملات دوجانبه ، منطقه ای و بین المللی هماهنگی بی نظیری دارند و بر همین بستر روابط اقتصادی و تجاری فی مابین روند رو به رشدی را شاهد می باشد که این روند فزاینده برای فعالان اقتصادی دو کشور کاملا هویدا و محسوس است  .

جناب آقای یوسف بن علوی در بخشی دیگری از این دیدار ، با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی میان دو کشور در آینده نزدیک ، اظهار امیدواری نمود که هرگونه مانعی که در مسیر سهولت تعاملات اقتصادی میان دو کشور وجود دارد توسط متولیان امر هر دو کشور مرتفع گردد .

{  روابط عمومی سفارت جمهوری اسلامی ایران- مسقط  }

1397/01/05

@Iranembassymuscat


١٤:٢٥ - 1397/01/06    /    شماره : ٥٠٦٢٦٦    /    تعداد نمایش : ٢٨خروج
وزارت امورخارجه | تماس با ما | رواديد الكترونيك | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو