معرفی سفیر
اخبار > مصاحبه سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان با خبرگزاری ایسنا


  چاپ        ارسال به دوست

مصاحبه سفیر جمهوری اسلامی ایران با ایسنا

مصاحبه سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان با خبرگزاری ایسنا

مصاحبه سفیر جمهوری اسلامی ایران با ایسنا

سفیر ایران در مسقط ،با اشاره به سفر اخیر وزیر امور خارجه عمان به تهران گفت: محور اصلی مذاکرات بین یوسف بن علوی و مقامات جمهوری اسلامی ایران علاوه بر مسائل دوجانبه، آخرین تحولات منطقه از جمله تحولات منطقه خلیج فارس بود .

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا نوری شاهرودی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان این‌که «روابط تهران و مسقط روابطی تاریخی، مستمر و محکم است که هیچگاه حوادث و تحولات منطقه آن را دستخوش تغییرات نکرده است»، افزود: از روابط ایران و عمان می‌توان به عنوان یک نمونه از روابط خوب دو کشور در چارچوب منافع ملی یاد کرد.

وی با اشاره به بحران‌های اخیر ایجاد شده در منطقه خلیج فارس تصریح کرد  : این مسائل در کنار موضوعاتی چون بحران یمن و تحولات اخیر در عراق از جمله پیروزی های این کشور در مبارزه با داعش از محورهای گفت‌وگو بین وزیر خارجه عمان و مقامات جمهوری اسلامی ایران بود.

 

وی، خاطر نشان کرد: در این سفر همچنین در ارتباط با روابط دوجانبه به خصوص روابط اقتصادی رو به گسترش دو کشور نیز صحبت شد. در حال حاضر نمودار همکاری های اقتصادی دو کشور رشد بسیار خوبی پیدا کرده و در همین چارچوب تاکید بر این شد که مشکلات احتمالی بر سر گسترش این روابط شناسایی شود و درکارگروه‌هایی که تشکیل می شود این موانع مورد بررسی قرار گیرد و برای رفع آن راه‌حل‌های مناسب اندیشیده شود.

شاهرودی در پاسخ به سوالی در مورد روند انتقال دارایی‌های ایران از مسقط به تهران نیز گفت: در این زمینه نیز هماهنگی هایی خوبی بین دوکشور به وجود آمده و کار رو به جلو است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان تاکید کرد : در جریان این سفر همفکری های خوبی بین مقامات دو کشور در ارتباط با مسائل منطقه ایجاد شد.

 به گزارش ایسنا ،یوسف بن علوی صبح روز چهارشنبه با حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی دیدار کرد، سپس به وزارت خارجه رفت و در چندین دور با همتای ایرانی خود رایزنی و گفت وگو کرد .

انتهای پیام

 

 


١٣:٣٧ - 1396/04/24    /    شماره : ٤٦٥٩٩٤    /    تعداد نمایش : ٢٥٣خروج
وزارت امورخارجه | تماس با ما | رواديد الكترونيك | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو